x

Bitkisel Tedavi
Hemoroide Bitkisel Tedavi

17 Ocak 2013BitkilerhavvaYorum yok
1.062 kez görüntülendi.
Hemoroide Bitkisel Tedavi

Hemoroid muayene olmaya utanıldığı için bitkiler ve doğal yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan hastalıkların başında gelir tabi buna bağlı olarakta yüzlerce bitkisel hemoroid tedavi tarifleri vardır.

BİTKİSEL HEMOROİT TEDAVİLERİ :

– Patlıcan sapı;Kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 1 bardak suya bir patlıcan sapı hesabıyla kaynatıp bu sudan sabah akşam bir bardak içilir.

-At kestanesi;Kestaneler ezilerek un haline getirilir yemeklerden önce bir çay kaşığı yutulur.Kanayan basurda kanamayı azaltır.

-Çemen yağı;25 gr. çemen unu, 75 gr. zeytinyağı, 25 gr. çörek otu yağı, 300 gr. su karıştırılıp kaynatılır.Suyun tamamı buharlaştığında kalan yağ süzülür.Bu yağ basura sürülür basurdan kaynaklanan şikayetler azalır.

-Civan perçemi pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır. Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar.

-Ezilerek un haline getirilen kara kavak tomurcukları zeytinyağı ile merhem haline getirilip basur memelerine sürülmesi şişlik ve ağrının çabuk geçmesini sağlar.

– Ihlamur,keten tohumu,meyan kökü ve ceviz yaprağının beraber öğütülüp balla macun yapılıp yemeklerden 1 saat önce 1′er şeker kaşığı yenilmesi şikayetleri geçirir.

İnternetten araştırdığım kadarıyla yüzlerce bitkisel tablet ve kapsüller var nerdeyse hepsinin ortak özelliği tamamen şarlatan zihniyetle sölyelenen “%100 etkili,kesin sonuç,en etkili formül,en iyisi bizimki,3 adımda kurtulun,üç günde tedavi” gibi ipe sapa gelmez iddialarla doluydu.Yine görebildiğim kadarıyla bu işe bilimsel yaklaşmış ve bilimsel yayınları eklemiş,tüketiciyi aldatmaya yönelik cümleler yazılmamaış tek ürün ceravita kapsüldür.Bitkisel tedavi kullanmayı düşünüyorsanız ceravita kapsülü araştırmadan karar vermemelisiniz.

Benzer Konular

  Tavsiye Ediyoruz

 • Bergamot (Citrus Bergamia)Bergamot (Citrus Bergamia)

  Bergamot sedefotugillerden anavatanı Batı Hindistan olan bir bitki türüdür. Ortalama 4 m. boyunda bir ağacın meyvesidir. Yaprakları koyu ...

 • Balkabağı (Cucurbita)Balkabağı (Cucurbita)

                  Halk arasında helvacıkabağı olarak bilinen, Latince ismi Cucurbita moschata olan balkabağı, içi turuncu, üzeri ...

 • Akdiken (Rhamnus cathartica)Akdiken (Rhamnus cathartica)

              Akdiken bitkisi geyik dikeni, ateş tacı ya da barut ağacı olarak da halk arasında bilinmektedir. Hünnapgiller ...

 • Baldıran Otu (Laserpitium Glaucum)Baldıran Otu (Laserpitium Glaucum)

  Ülkemizde daha çok zehirli bitki olarak bilinen baldıran otu, ağı otu, kereviz otu, yılan otu isimleri ile de anılmaktadır. Zehirli olduğu ...

 • Bakla (Vicia Faba) | Baklanın FaydalarıBakla (Vicia Faba) | Baklanın Faydaları

    Bakla; baklagiller familyasına ait kazık kök yapısına sahip, sarımsı veya pembemsi kendine has ve hoş kokulu çiçekleri olan, ...

Soru sorabilir, görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Adınız Soyadınız

Mail adresiniz (Gösterilmeyecektir)

Başkentimiz Neresi?