Ev / Hastalıklar / Ağız mantarı nasıl tedaviedilir?

Ağız mantarı nasıl tedaviedilir?

Ağız mantarı nasıl tedaviedilir?

Ağız mantarı
Deyince candida albicans ismiyle anılan bir küf mantarının sebep olduğu mantar enfeksiyonudur.Bu mantarın tipik özelliği ağız mukozası ve dil üzerindeki beyaz renkli.veya alan şeklinde yayılmış bir tabaka olup ağızda yanma ve yutkunma zorluklarına sebep olur.Candida mantar enfeksiyonun oluş sebebi immun (Bağışıklık sistemi)sistemin direncini kaybetmesi neticesinde ortaya çıkar ve yayılır.Yeni doğan bebeklerde oldukça yaygındır, çünkü bebeklerin immun sistemi henüz yeterince gelişmemiştir.Ayrıca antibiyotik ilaçlar ağız florasını bozarak burada mantarların yaşayacağı bir ortam hazırlarlar.Ağızda görülen mantar kısa sürede sindirim sistemine özelikle de bağırsaklara yayılır.Ağız mantarlarına karşı Nystatinli veya hint baklasından elde edilen özel ilaçlarla mücadele edilir. Mantarlı şahsın asla şekerli besin yememesi veya şekerli içecek(cola, fanta) içmemesi gerekir, çünkü şeker mantarlar için temel gıdadır ve şekerlerle birlikte mantarlar azar.Hatta pirinç, peyir, karpuz, kavun, bal, pekmez vs. iyi değildir.Bebeklerin şişeleri ve emzikleri şişeleri ve düzenli şekilde kaynatılmalı şayet ağızlarında mantar görülürse mirra tentürü mantarlı noktalara sürülür.Fakat kesin tedavi ancak ve ancak bağırsak florasını tedavi ile mümkündür.Bu nedenle Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve mantar çayı kullanmak şarttır.

Dikkatinizi çekebilir

Sedef hastaligi

Sedef Hastalığı, Sedef hastalığı Bulaşıcı mıdır?, Sedef Tedavi Edilmezse Ne Olur?, Sedef Hastalığını Tetikleyen Faktörler Nelerdir?, Sedef Hastalığını Tetikleyen Faktörler Nelerdir?, Sedef Hastalığını Tetikleyen Faktörler Nelerdir?

SEDEF HASTALIĞI Sedef hastalığı bir deri hastalığıdır. Sedef renginde kabuklanmayla sonuçlanan bu hastalığa yakalananların derileri ...

3 Yorumlar

  1. Bilgiler için teşekürler.Ayrıca belirtmek isterimki bağışıklık sistemi ile ilgili kötü etkilerin ilk göstergesi ağız içi sağlık durumudur.

  2. mustafa altundağ

    sayın site yöneticileri ben yaklaşık olarak bir yıl önce parenoal sinir felci geçirdim ve vücudumda direncim düştü,aynı zamanda antibiyotik çok kullandım.iki gün önce hastaneye gittim doktorda aynen yazdıklarınızı söyledi ama yalnızca ilaç yazdı farklı tedavi yollarından bahsetmedi.ayrıca mantar hastalığının tam olarak geçip geçmeyeceği konusunda kesin birşey söylenemez dedi.bu arada bağırsak florası nasıl tedavi edilir.verdiğiniz hizmetten dolayı sonsuz teşekkürler…

  3. Merhaba Mustafa bey,
    Alovera,iksir,mantar çayı,sinir çayı,ozan yağı, kullana bilirsiniz 0212 621 21 65/66 numaradan bize ulaşabilirsiniz geçmiş olsun…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir